Міжнародний вимір

Цей проєкт є частиною Історичного конкурсу у Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні 3.0, що проводиться спільно Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Фондом Кербера за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. В Україні проєкт спільно реалізують DVV International Ukraine та Нова Доба.

Проєкт має спільну тему, що присвячена 30-й річниці розпаду Радянського союзу - «Між забуттям та ностальгією: радянська та пост-радянська історія у сім’ях і місцевих громадах». Усі країни-учасниці проєкту мають спільний тягар радянського спадку, який не є осмисленим до кінця. Простого прибирання пам’ятників та перейменувань вулиць виявилось недостатньо, аби осягнути неймовірно складний і суперечливий радянський досвід.

Цей проєкт пропонує подивитися на радянське через призму повсякденної історії, вивчення пам’яті, мікро- та усної історії. І, поєднавши цей підхід із дослідженням політичного режиму, побачити складність досвіду наших предків і таким чином зрозуміти різні настрої та стереотипи, що побутують до сьогодні.

Наш проект запрошує вчителів та їхніх учнів із Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України долучитися до нашої дискусії про радянський досвід та пострадянські трансформації. Ми надаємо можливість обмінятися думками, познайомитися з однолітками з інших країн, а також навчиться працювати з історичними джерелами.

Проект реалізується Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації освіти дорослих (DVV International) у співпраці з Körber-Stiftung, за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини».

Проєкт виконується у співпраці з Європейською мережею історичних конкурсів EUSTROY, метою якої є сприяти незалежному та критичному погляду на минуле заради спільного європейського майбутнього. У кожній країні-учасниці конкурс проводиться спільно місцевим офісом DVV International та неурядовими організаціями, що належать до мережі EUSTROY:

Вірменія: «Між забуттям та пам’яттю: радянська та пострадянська пам’ять у сім’ях та громадах», виконують спільно DVV International Armenia та Hazarashen

Грузія: «30 років від кінця Радянського правління: (підтема для старшої школи) Пам’ять про пізній радянський час та перехідний період у Грузії / (підтема для середньої школи) Школа та повсякдення у пізньорадянські часи та в перехідний період у Грузії» , виконують спільно DVV International Georgia та Georgian Association of History Educators and Soviet Past Research Laboratory. Сайт конкурсу - https://historycompetitions.ge/ 

Молдова: «Діалог між поколіннями через 30 років незалежності: (підтема для старшої школи) Шкільні роки: останнє радянське покоління та покоління незалежності / (підтема для середньої школи) Дитя незалежності vs. Born in the USSR», виконується спільно DVV International Moldova and ANTIM. Сайт конкурсу - https://concursistoric.upsc.md/ 

У зв’язку з політичною ситуацією, виконання проєкту у Білорусі було призупинено.

vhs DVV International Korber Stiftung Нова Доба EUSTORY Federal Foreign Office Civil Society Cooperation

Цей проєкт є частиною Історичного конкурсу у Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні, що проводиться спільно Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Фондом Кербера за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини