Про конкурс

Вже більш як чверть століття минуло з розпаду Радянського Союзу – держави, про яку у свій час думали, що вона могутня й вічна.

З часу здобуття Україною незалежності ми засудили радянський тоталітаризм, зокрема сталінські репресії, прибираємо радянські пам’ятники і перейменовуємо вулиці, станції метро, у суспільному й політичному житті встановилися демократичні правила співіснування. Здавалося б, ми належно оцінили радянське тоталітарне минуле, навчилися брати з нього уроки для свого життя.

Попри те, радянська спадщина ще досить сильно тримає зв’язок із нашим життям і також впливає на характер його розвитку. Поки одна частина суспільства усіляко засуджує радянське минуле, інша прихильно ставиться до нього. Ба більше, позитивне чи негативне ставлення до радянського часу впливає на характер формування нашої сучасної ідентичності.

Історики називають таке явище – «минуле, що переслідує». Минуле, яке ми не осмислили до кінця, про яке не договорили до кінця і не знайшли консенсусу, повертається знову і знову, наче привид, і нагадує про себе у різний

Історичне середовище – це все, що є навколо нас. Люди, предмети, документи і матеріали преси, кожна частина населеного пункту, мікрорайону міста, де ми живемо, є свідченням нашого минулого. Це може бути як місцева сакральна споруда, так і розповідь Вашої бабусі про свої молоді роки, бруківка вулиці, по якій Ви ходите до школи, щоденник вашого однолітка із минулого століття, міський міст чи старе дерево. Усі вони надають нам ресурс для дослідження.

Усі команди, учасники конкурсу, отримають сертифікати. Переможці конкурсу здобудуть цінні подарунки та будуть запрошенні на урочисту церемонію до м. Києва (травень 2020 р.). Кращі проекти отримають фінансування на впровадження локальних ініціатив, що будуть пов’язані з їхніми дослідженнями.