">

Конкурс про радянське минуле визначив переможців

 

Журі конкурсу «Радянське минуле: (пере)осмислення історії» завершило процес

оцінювання конкурсних робіт, що були подані учасниками з усіх регіонів України. Усього на адресу конкурсу надійшло 292 історичних проекти, над якими працювало близько 1500 молодих людей віком від 14 до 18 років.

Захід із залученням молоді до критичного переосмислення радянського минулого стартував восени 2019 року. Учні старших класів та студенти-початківці об’єднувалася в дослідницькі команди, під керівництвом вчителів-консультантів для проведення історичних досліджень.   Кожна команда подавала на конкурс свою роботу у довільному форматі – це могло бути як класичне історичне дослідження, так і есей, комікс, онлайн квест чи виставка. Подані матеріали за умовами конкурсу супроводжувалася спеціальним дослідницьким щоденником, мета якого  полягала у представленні процесу роботи команди над проектом.   Журі конкурсу оцінювало подані матеріали на двох етапах.

Результатом першого етапу оцінювання стало формування загального рейтингу учасників конкурсу. У ході другого етапу оцінювання відбувалося рейтингування команд які у ході першого етапу здобули 1-36 місця у загальному рейтингу.  

Семеро членів журі у складі Ярослава Грицака, Георгія Касьянова, Оксани Кісь,  Людмили Махун, Тетяни Себти, Елли Ситник та Наталі Шліхти уважно проаналізували роботи і здійснили наступний розподіл призових місць відповідно до результатів першого й другого етапів оцінювання:   1 місця – 15 проектів. 2 місця – 10 проектів. 3 місця – 11 проектів. 4 місця – 23 проекти.

  Детальніше із результатами конкурсу, а також і самими конкурсними роботами можна ознайомитися  на офіційному сайті проекту: http://competition.novadoba.org.ua/  

На сайті проекту усі учасники конкурсу можуть у своїх особистих кабінетах ознайомитися із  кількістю балів, котрі вони отримали по кожному з критеріїв оцінки своєї роботи. Також на сайті існує можливість  для усіх учасників конкурсу отримати іменний сертифікат учасника.  

Володарі других – четвертих місць отримають призи та іменні сертифікати переможців  поштою.  

На церемонію нагородження, котра відбудеться у вересні 2020 року у Києві, будуть запрошені представники 15 команд, котрі здобули перші місця.