Часті запитання

Хто може брати участь? У конкурсі можуть брати участь групи учнів та випускників загальноосвітніх навчальних закладів віком від 14 до 18 років.

Групові чи одноосібні роботи? Відповідно до умов на конкурс подаються лише групові роботи учасників. У кожній групі може бути від двох учасників, але не більше складу учнів цілого класу.

Хто може бути консультантом історичного дослідження? Вашим консультантом може бути як ваш вчитель історії, вчитель іншого фаху вашого навчального закладу, так і будь яка інша доросла людина з вашого оточення.

Яким чином обрати оптимальну тему для свого дослідження?

Ви вільні у формулюванні конкретної теми вашого дослідження, але вона має бути пов’язана із загальної темою конкурсу - «Радянське минуле (Пере) осмислення історії». Найбільше вдалою темою для вашого дослідження може бути та, для якої у вас буде достатньо матеріалу (різноманітних джерел) на місцевому рівні. Важливо також, щоб вибір теми був здійснений спільно усіма учасниками робочої групи та вона була цікавою для них. Обсяг формулювання назви вашої роботи повиннен разом із пробілами не перебільшувати 55 знаків.

У якому форматі можна підготувати свою роботу?

Умови конкурсу передбачають вільний вибір форми подачі результатів вашого дослідження. Продуктами вашого проекту можуть бути: текстова робота, фото колаж, інформаційний стенд, буклет, листівка, книга, газета, плакат, відео, журнал, електронна презентація, інтернет сайт, туристичний маршрут тощо. Максимальна кількість набраних балів у ході оцінювання Продукту вашого проекту складає – 60 балів.

Для чого подавати Пошуковий щоденник? У ході проведення конкурсу для нас є важливим не лише результат, але й процес вашої діяльності. Тому просимо учасників подавати також на конкурс опис хроніки підготовки вашого проекту. Сюди також можна включати і рефлексії учасників пошукової групи. Максимальна кількість набраних балів у ході оцінювання Пошукового щоденника складає – 40 балів

Як зареєструватися на сайті конкурсу? Матеріали подаються виключно через сайт конкурсу. Попередньо вам потрібно Зареєструватися. Відповідна кнопка є у верхньому правому кутку головної сторінки сайту конкурсу. Чітко вводьте назву роботи, прізвище, ім’я по батьків консультанта та назву навчального закладу, оскільки такі ж самі назви згодом відображатимуться у сертифікаті учасника. Результатом вашої реєстрації стане утворення Кабінету вашої роботи та автоматичне надсилання на вашу електронну скриньку Логіну (та ж сама назва вашої електронної пошти) та Паролю доступу до Кабінету.

Яким чином подати свої матеріали на конкурс. Для цього у вас вже є утворений «Кабінет вашої роботи». Увійти до нього можна, натиснувши на кнопку «Кабінет» та ввести (як ваш комп’ютер не запам’ятав) надіслані вам Логін та Пароль доступу. У меню Кабінету є кнопка «Подати матеріали на конкурс».

Спочатку ви подаєте 1.Продукт вашого проєкту, використовуючи один із трьох запропонованих шляхів: завантаження файлу для текстових робіт, або посилання для відео, або посилання на інший інтернет ресурс.

Згодом завантажуєте 2.Пошуковий щоденник.

За бажанням можете завантажити також 3. Презентаційну аватарку, фото, яке прикрашатиме назву вашої роботи на першій сторінці сайту конкурсу. Якщо ви цього не зробите, система на фон назви вашої роботи поставить типову аватарку з емблемою конкурсу. Натиснувши кнопку ЗБЕРЕГТИ ЗМІНИ, ви тим самим Підтверджуєте факт подачі матеріалів на конкурс.

Чи можна після того, як подані матеріали на конкурс, вносити до них певні зміни?

Так це можна робити до 12-00 1 березня 2022. Але майте на увазі, що вносити зміни до певних файлів вам потрібно не сайті конкурсу, а у своєму комп’ютері. Після того ви заново прикріплюйте файли (система автоматично ліквідує старі файли) чи оновлюєте посилання на інші онлайн ресурси в Кабінеті роботи.

Хто і як оцінює роботу на першому етапі оцінювання?

На першому етапі оцінювання працюють двоє експертів, кожен із яких переглядає кожну роботу та виставляє бали відповідно до поданих критеріїв. (Див пункт 8.2. Положення про Конкурс). Результати роботи обох експертів по кожному критерію кожної роботи визначаються за принципом середнього арифметичного та будуть відображені на сайті конкурсу. Сума набраних балів у ході першого етапу оцінювання вважатиметься остаточною для тих робіт , які не потраплять у 50 кращих та будуть відображені на сайті конкурсу

Які роботи оцінюються на другому етапі оцінювання? За результатами першого етапу оцінювання, відбирається 50 кращих робіт. Відібрані роботи будуть винесені на розгляд другого етапу оцінювання, у ході якого кожну із відібраних робіт буде оцінювати ще кожен із п’яти членів журі. Результати роботи усіх експертів (включаючи і перший етап оцінювання) по кожному критерію кожної роботи визначаються за принципом середнього арифметичного вважатимуться остаточними та будуть відображені на сайті конкурсу.

Що таке «Єдина часова рамка» при оцінюванні матеріалів конкурсу? Виходячи з того, що матеріали можуть подаватися на конкурс у різноманітних формах (текстова, статична візуальна чи динамічна візуальна) ми не робимо обмежень в кількості сторінок, знаків тощо. Разом з тим учасники повинні мати на увазі, що на перечитування, огляд усіх ваших матеріалів (включаючи і пошуковий щоденник), а також висвітлення балів по кожному критерію для усіх експертів існує вимога - Сумарний час ознайомлення кожного із експертів з  матеріалами проекту не має бути більшим за 30 хв. Тому підбираючи матеріали на конкурс ви повинні брати це до уваги, інакше виникне ймовірність того, що частина матеріалів може опинитися поза зоною уваги.

Якщо у вас запитання. Пишіть у діалоговому вікні сайту - «Допоможіть нам стати кращими», або на електронні скриньки

eustory.ukraine@gmail.com 

kendzor@novadoba.org.ua


vhs DVV International Korber Stiftung Нова Доба EUSTORY Federal Foreign Office Civil Society Cooperation

Цей конкурс є частиною проєкту «Інструментарій для критичного викладання історії», що впроваджується DVV International та Фондом Кербера у Вірменії, Грузії, Молдові та Україні за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини